Νέα-Ανακοινώσεις

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΒΙΟΕΠΙΣΤΗΜΩΝ – ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΜΑΘΗΜΑ: ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΒΙΟΕΠΙΣΤΗΜΩΝ Ι Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2021 Ώρα 17.00 – 18.00 Eκπαίδευση στις επιστήμες και την Τεχνολογία στον 21ο αιώνα Εισηγήτρια: Μ. Γρηγορίου 18.00 – 19.00 Eκπαίδευση στις επιστήμες και την Τεχνολογία στον 21ο αιώνα Εισηγήτρια: Μ. Γρηγορίου Read more

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ- Ωρολόγιο Πρόγραμμα

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021 Α’ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΑΘΗΜΑ: ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2020 Ώρα 18.00 – 19.00 Θέματα προγραμματισμού και σχεδιασμού της διδασκαλίας Εισηγήτρια: Κ. Κεδράκα 19.00 – 20.00 Η διδασκαλία στην εξ αποστάσεως εκπαίδευση Εισηγήτρια: Κ. Κεδράκα 20.00 – 21.00 Read more

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ- Ωρολόγιο Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας & 2ης Εβδομάδας

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021 Α’ ΕΞΑΜΗΝΟ ΜΑΘΗΜΑ: ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020 Ώρα 16.00 – 17.00 Εισαγωγή στο ΠΜΣ Εισηγήτρια: Κ. Κεδράκα 17.00 – 18.00 18.00 – 20.00 Η  οριοθέτηση του γνωστικού πεδίου Ορολογία και οι βασικές έννοιες Η Δια βίου Read more

Παράταση υποβολής υποψηφιότητας έως 30/9/2020

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται, να υποβάλουν -ταχυδρομικώς ή προσωπικώς- φάκελο υποψηφιότητας στη Γραμματεία του Τμήματος Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής στην ταχ. διεύθυνση: Τμήμα Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής, Kτίριο 10, Πανεπιστημιούπολη, περιοχή Δραγάνα, Αλεξανδρούπολη – 68100) (υπ’ όψιν κ. Ασημακόπουλου, για το Read more

Προκήρυξη θέσεων Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το Ακαδημαϊκό Έτος 2020-2021

Προκήρυξη 25 θέσεων Μεταπτυχιακών Φοιτητών για το Ακαδημαϊκό Έτος 2020-2021 Το Τμήμα Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης καλεί τους ενδιαφερόμενους να υποβάλουν υποψηφιότητα για την παρακολούθηση το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021 του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) με τίτλο: Read more

Ωρολόγιο πρόγραμμα όγδοης συνάντησης

ΜΑΘΗΜΑ: ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΩΝ ΒΙΟΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΙΙ -ΑΠΟ ΤΟ  ΚΥΤΤΑΡΟ ΣΤΟ ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ   Παρασκευή 8 Μαΐου 2020 Ώρα 17.00 – 18.00 Φυτικοί ιστοί και βασικές λειτουργίες των φυτών Εισηγήτρια: Χρύσα Τσικρικώνη 18.00 – 19.00 Βασικά στοιχεία ζωολογίας – πανίδα Εισηγήτρια: Μαρία Χατζάκη Read more

Ωρολόγιο πρόγραμμα έβδομης συνάντησης

ΜΑΘΗΜΑ: ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ ΤΩΝ ΒΙΟΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ   Παρασκευή 3 Απριλίου 2020 Ώρα Ενότητα 17.00-18.00 Ζητήματα διαχείρισης σταδιοδρομίας Εισηγήτρια: Κεδράκα Κατερίνα 18.00-19.00 Ζητήματα διαχείρισης σταδιοδρομίας Εισηγήτρια: Κεδράκα Κατερίνα 19.00-20.00 Ζητήματα διαχείρισης σταδιοδρομίας Εισηγήτρια: Κεδράκα Κατερίνα Σάββατο 4 Απριλίου 2020 Ώρα Read more

Ωρολόγιο πρόγραμμα έκτης συνάντησης

ΜΑΘΗΜΑ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ Παρασκευή 13 Μαρτίου 2020 17:00-20:00 Εισηγήτρια: Κατερίνα Κεδράκα   Σάββατο 14 Μαρτίου 2020 10:00-12:00 Εισηγητής: Καραφύλλης Αθανάσιος 12:00-14:00 Εισηγητής: Παυλάκης Μάνος 15:00-19:00 Εισηγητής: Παυλάκης Μάνος   Κυριακή 15 Μαρτίου 2020 10:00-14:00 Εισηγητής: Κουτούζης Εμμανουήλ   ΥΠΕΥΘΥΝΗ Read more